خدمات ورا وب

طراحی سایت | با 30% تخفیف

طراحی سایت چیست؟

در کل دنیا طراحی سایت معنی و مفهوم مشخصی دارد، طراحی سایت یا (web design) پروسه ای است که یک طراح و متخصص، پایگاه اینترنتی جهت ارائه خبر، تبلیغات، و محصولات میسازد.

طراحی سایت چه نوع فرایندی است؟

طراحی سایت به طور کلی فرآیندی است، که از طبقه بندی صفحات وب و ساختن لایه های آن، تولید محتوا در این صفحات، طراحی گرافیکی صفحات و انجام دستورات Search Engine Optimization یا به صورت محاوره، (SEO) تشکیل شده است.

چرا طراحی سایت؟

امروزه بسیاری از کسب و کارهای کوچک و نوپا هنوز برای توسعه کسب و کار از فضای اینترنت استفاده نمی‌کنند. با توجه به تحقیقاتی که به تازگی در آمریکا انجام شد 49% کسب و کار های کوچیک و نوپا فاقد هرگونه وبسایتی هستند که متاسفانه این آمار در ایران بیشتر از آن است.

یکی از منطقی ترین و محکم ترین دلایل که شرکت و بیزینس شما نیاز به سایت و فضای اینترنت دارد حتی با وجود تازگی ساخت شرکت و وسعت کم آن حتی ۵ کارمند یا کمتر شما با ورود به اینترنت از طریق سایت در کوتاه ترین زمان مشتری های محلی و غیر محلی بسیاری کسب خواهید کرد.

برای درک فضای پر کاربر اینترنت و مقدار استفاده میانگین کاربران در روز میتوان به تحقیقات کانادا و آمریکا اشاره کرد که کانادایی ها روزانه 36.3 ساعت در ماه را صرف استفاده از فضای اینترنت و وب میکنند و این رقم برای آمریکایی ها به 35.2 کاهش می‌یابد که این اعداد بسیار به صاحبان سایت و طراحان سایت کمک خواهند کرد، اما این اعداد برای دو کشور آمریکا و کانادا بود و حالا آمار کشور خودمون ایران رو ببینیم. جالب است بدانید در ایران به طور واضحی زمان بیشتری صرف اینترنت میشود که میتوان به طور میانگین گفت مردم ایران روزانه بین 5 الی 9 ساعت صرف وب گردی و فضای مجازی میکنند که بسیار بالاتر از دو آمار قبلی بنظر می‌رسد و از طرفی فرصت پیشرفت برای طراحان سایت یا صاحبان سایت بیشتر میشود.

با توجه به اعداد و ارقام بالا به وضعیت اینترنت در ایران توجه میکنیم، جالب است بدانید در کشور ما بیش از 40 میلیون کاربر اینترنت وجود دارد که عددی بسیار زیاد و حجیمی محسوب میشود که میتوان گفت ، فضای اینترنت به دلیل ویژگی های مثبتی که داره پتانسیل شگفت انگیزی برای بازاریابی در خود نهفته است.

با تمام این توضیحات هنوز برخی از صاحبان کسب و کارها همچنان از خود درباره ورود به فضای اینترنت سوال می‌پرسند و درباره آن شک دارند که طبیعی هست ولی در این مقاله ما چند دلیل منطقی برای اطمینان خاطر شما برای ورود به این فضا آماده و با استفاده از تجربه خود جمع آوردی کردیم:

طراحی سایت

1_برسی معیار ها و نیازها تنها با سرچ کردن

با پیشرفت تکنولوژی مردم جهان با واقعیت غیر قابل انکاری روبرو شدند و آن واقعیت این است که امروزه اکثر مردم جهان بخش وسیعی از اطلاعات مهم و مورد نیاز خود را از بستر بی پایان اینترنت کسب خواهند کرد، مشتریان و کاربران اینترنت از گوشی، کامپیوتر و تبلت خود با جستجو در اینترنت تصمیم خواهند گرفت که نزد کدام پزشک بروند و یا کدام برند مواد غذایی را خریداری کنند و مثال های بسیار زیاد دیگر که در زندگی روزمره از آن استفاده میکنیم. طبق تمامی اصول و روش های مارکتینگ یا بازاریابی نادیده گرفتن چنین سکوی پرتاب با همچین پتانسیل عظیمی اشتباه بزرگی خواهد بود.

2_با داشتن وبسایت کسب و کاری معتبر داشته باشید

تقریبا تمامی مردم از کسب و کارها و بیزینس های مختلف انتظاراتی دارند که یکی از آنها داشتن یک وب‌سایت است. به عنوان مثال در گذشته مردم برای مراجعه حضوری به نیازمند آدرسی واقعی برای مراجعه حضوری بودند تا بتوانند به آن اعتماد کنند و خرید خود را انجام دهند، با اینترنتی شدن فضای زندگی ما مردم به تبع نیاز به همان آدرس در فضای اینترنت هستند که وب‌سایت شما همان دفتر یا فروشگاه شما در دنیای اینترنتی خواهد بود.

شما با نداشتن وبسایت سوالات منفی زیادی در فکر مشتری خود ایجاد می‌کنید به عنوان مثال آنها می‌گویند: آیا این شرکت یا این کلینیک به صورت قانونی فعالیت میکند؟

یا اگر این شرکت در کار خود حرفه ای است چطور هنوز هیچگونه پایگاه مختص به خود در دنیای اینترنتی ندارد؟

و بسیاری از سوالات و تفکرات دیگر که هیچ صاحب کسب و کاری با وجود آنها در ذهن مشتری خود خوشحال نمی‌شود.

واقعیت این است که حتی اگر شما در حیطه کاری خود بسیار ماهر و حرفه ای باشید و در ارائه خدمات بسیار بهتر از رقیبان خود باشید افرادی که نیازمند خدمات شما هستند در احتمال بسیار قوی تر سمت رقیب شما میروند که یک وب‌سایت کامل دارد و از ارائه خدمات خود در وب‌سایت رونمایی میکند.

3_از شانس دیده شدن دائمی و کم هزینه استفاده کنید

وب‌سایت داشتن به شما بلیط دائمی ماندگاری در اینترنت را هدیه میدهد، به این عمل همانند بیلبوردهای تبلیغاتی نگاه کنید که به جای وجود فیزیکی وجودی غیر فیزیکی و دائمی در بستر اینترنت دارد و هزینه آن از نصف کمتر شده است و روزانه هزاران یا میلیون ها نفر درحال تردد آن را می‌بینند.
از این طریق راه و کانالی جدید برای دیده شدن شما و خدماتتان فراهم میشود.
لازم به ذکر است مقدار دیده شدن این بیلبورد و توجه به آن به جذابیت بیلبورد و تلاش شما برای دیده شدن آن است که میتوانید در سایت ورا وب مقاله و ویدیو آموزشی در این رابطه را مشاهده کنید (آموزش سئو)

4_دسترسی آسان به مشتری با داشتن وب‌سایت

به عنوان مثال بسیاری از مواقع شما نیازمند تماس با مشتریان خود هستید که بتوانید تخفیف ها و انواع تغییرات رو به مشتری خودتون اطلاع رسانی کنید.
اگر سایت نداشته باشید یا این کار امکان پذیر نمی باشد یا بسیار سخت است که شما از هر مشتری شماره یا ایمیل دریافت کنید، اما اگر وب‌سایت داشته باشید مشتری شما با ثبت نام در وب‌سایت اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می‌دهد.
با این کار راه دیگری برای ارتباط شما با مشتری باز خواهد شد که مشتری به صورت چشم گیری اعتماد میکند و ترغیب به خرید می‌شود.

چرا طراحی سایت

چرا طراحی سایت در ورا وب؟

با توجه به قسمت بالا که توضیحاتی درباره مزایای وب‌سایت داشتن و فرصت پیشرفت فوق‌العاده آن دادیم حالا باهم مزایای طراحی سایت در ورا وب رو برسی میکنیم.

1_دامنه گسترده خدمات وب‌سایت، اینستاگرام و سئو

گروه ورا وب با تلاش شبانه روزی همکاران در تلاش است تا دامنه کاری خود را از روز گذشته وسیع تر سازد تا بتواند خدمات بیشتر و بهتری ارائه دهد.
با انجام سپردن پروژه سایت خود به ورا وب شما اطمینان خاطر خواهید داشت که سایتی زیبا، قدرتمند و شناخته شده در دستان شما خواهد بود.
طراحی، سئو و پل های مناسب شبکه اجتماعی اینستاگرام همه به صورت تخصصی و با دقت متخصصان به میل دلخواه شما شکل می‌گیرند.

2_تخصص در ساخت انواع ساست

شما در ورا وب به سادگی میتوانید هر مدل سایتی را بخواهید، فرقی نمیکند برای خودتان باشد یا برای فروشگاه و مجله خبری، ورا وب برای تمامی کاربران، سایتی مناسب ارائه خواهد داد.
شما با ورود به (صفحه اصلی) سایت میتونید از چهار پلن اصلی در زمینه وب‌سایت در ورا وب مشاهده کنید.

طراحی سایت در ورا وب

ویژگی های برتر سایت های ورا وب

هرکدام از پلن های طراحی سایت ورا وب دارای ویژگی خاص و مختصر به خود هستند.

1_پلن اول طراحی شرکتی

•طراحی رسپانسیو
•هاست قدرتمند با کیفیت عالی
•پشتیبانی 3 ماه به صورت کاملا رایگان
•ظاهری زیبا به همراه فضای مناسب برای درج محتویات دلخواه
•تحویل فوری

2_پلن دوم طراحی فروشگاهی

•طراحی رسپانسیو
•هاست قدرتمند با کیفیت عالی
•دامنه .ir رایگان به انتخاب مشتری
•ظاهری زیبا و فضای کاملا فروشگاهی
•پشتیبانی ۶ ماه به صورت کاملا رایگان
•تحویل فوری

3_پلن سوم طراحی خبری

•طراحی رسپانسیو
•هاست قدرتمند با کیفیت عالی
•سئوی اولیه رایگان
•دامنه .ir رایگان به انتخاب مشتری
•پشتیبانی ۱ ساله به صورت کاملا رایگان
•تحویل فوری

چگونه یک وب‌سایت داشته باشیم؟

با شنیدن توضیحات بالا و فواید بی نظیر داشتن یک وب‌سایت ممکن است شما بخواهید یک وب‌سایت برای خود بسازید که در ادامه به صورت خیلی ساده و کامل به شما توضیح خواهم داد.

ابتدا شما برای طراحی سایت مورد نظر نیاز دارید تا یک نقشه جامع و کلی از چیزی که در ذهن خود دارید رسم و تدوین کنید.

با فرض بر اینکه موضوع وب‌سایت خود را انتخاب کردید و میدانید به سراغ مراحل بعدی می‌رویم.

1_خرید و ثبت نام سایت یا دامنه (domain)

بعد از رسم نقشه وب‌سایت خود شما نیاز به اسم ثبت شده برای آن دارید یا به عنوان مثال خرید یک آدرس اینترنتی که با کلیک بر روی اون فرد به وب‌سایت شما برود، دامنه های مختلفی وجود دارد مانند varaweb.ir یا varaweb.com پسوند ها مانند کام و آی آر فرقی در کیفیت نخواهند داشت.
برای دامنه com. هر یک سال باید آنرا تمدید کنید تا کسی آن را خریداری نکند و همچنین میتوانید برای ir. هر پنج‌سال این کار را بکنید.

قیمت تقریبی دامنه های com. بین ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار تومان
قیمت تقریبی دامنه های ir. بین ۶ الی ۲۰ هزار تومان
قیمت ها وابسته به شرکت ثبت کننده مالیات و غیره متفاوت هستند.

2_خرید فضای میزبانی (Hosting)

پس از خرید و ثبت آدرس یا نام وب‌سایت شما نیاز به فضا برای ساخت آن دارید به آن فضا Host می‌گویند که وب‌سایت شما در این فضا به صورت ۲۴ ساعته فعال و از آن پشتیبانی می‌شود.

فضای میزبانی مانند دامنه ها نیاز به تمدید دارد و شما باید سالیانه یا ماهانه آن را تمدید کنید تا اطلاعات وب‌سایت شما از بین نرود.

قیمت تقریبی هاست ها وابسته به مقدار فضایی که شما خرید می‌کنید و شرکتی که آز ان خرید میکنید از حداقل ۲۵۰ هزار تومان شروع خواهد شد.

در اینجا ما لیستی از ۱۰ شرکت معتبر ارائه دهنده فضای میزبانی در سال ۱۴۰۱ را آماده کردیم که با خیال راحت هاست باکیفیت و با مزایای خوب داشته باشید.

1_سون هاست
2_لیمو هاست
3_هاست نگار
4_میزبان فا
5_ایران سرور
6_ماندگار هاست
7_وب رمز
8_نت افراز
9_دهاستینگ
10_هاست دی ال

بعد از تهیه هاست، از شرکتی که دامنه خود را خریده اید DNS های دامنه خود را کپی کنید و هرکدام را در قسمت جای‌گذاری DNS در هاست وارد کنید بعد از گذشت چند ساعت الی یک روز به اصطلاح دامنه و هاست باهم ست می‌شوند و با کلیک بر روی آدرس وبسایت خودتون به فضای وب‌سایت وارد می‌شوید.

بعد از ست کردن دامنه و هاست فضای شما برای طراحی وب‌سایت خودتون ساخته می‌شود و می‌توانید طراحی رو شروع کنید.
برای طراحی باید به دانش های html_css_javascript_php تسلط داشته باشید و یا طراحی و نقشه چیدن سایت خود را به شرکت های طراحی سایت مانند (ورا وب) بسپارید.

همچنین راه سومی وجود دارد که شما می‌توانید از نرم افزار های تحت وب و متن باز برای مدیریت محتوا و طراحی استفاده کنید که سه تا از معروف ترین آنهارو براتون مثال می‌زنیم:

1_وردپرس

محیط کاربر پسندی داره که به راحتی میشه باهاش کار کرد، همچنین از ویژگی های قابل توجهش محبوبیتش در سرتاسر وب هستش.

2_جوملا

یکی از نرم افزار های موفق تحت وب شناخته میشود ولی بسیار پیچیده است و امکان دارد از آن خسته شوید.

3_نیوک

اگر قصد ساخت وب‌سایت در حوزه موسیقی و پادکست دارید گزینه خوبی میتوان باشد.

بعد از انتخاب نرم افزار مدیریت محتوای خود شما باید در هاست یک پایگاه داده یا (database) بسازید و فایل دانلودی نرم افزار مدیریت محتوای خورد را به حالت zip. درآورده و روی آن نصب کنید.

ممنون که با ورا وب در این مقاله همراه بودید و امیدواریم مورد استفادتون قرار بگیره
همچنین اگر درمورد این مقاله سوال و راهنمایی نیاز داشتید میتونید از طریق همین صفحه یا اینستاگرام ورا وب از ما بپرسید.